Dlaczego warto oszczędzać na ogrzewaniu? – przywitanie na blogu

dlaczego warto oszczędzać na ogrzewaniu

Dzień dobry. Witam Cię na blogu oszczędzanie przez ogrzewanie. Publikując swoje wpisy będę starał się pomóc Ci w uzyskaniu jak największej dawki informacji o tym jak efektywnie i oszczędnie ogrzewać Twoje mieszkanie lub dom. Korzystając z mojego doświadczenia i opierając się na znanych mi przykładach postaram się jak najlepiej przybliżyć przedmiotową tematykę.

Dlaczego warto oszczędzać na ogrzewaniu?

Zużycie energii w gospodarstwach domowych można podzielić na kilka obszarów: centralne ogrzewanie, przygotowanie ciepłej wody użytkowej, gotowanie, oświetlenie oraz na urządzenia elektryczne. Szukając oszczędności staramy się ograniczyć zużycie energii na każdym polu. Obszarem na jakim warto szczególnie się skupić jest ogrzewanie – oto powody dlaczego:

  1. Mamy wiele możliwości na zmniejszenie kosztów, ponieważ ogrzewanie stanowi ponad 70% całkowitego zużycia energii w naszych gospodarstwach domowych.
  2. Uczymy się jak eksploatować swoje źródło ciepła, aby zużywało jak najmniej paliwa w trakcie pracy. Zmniejszamy emisję zanieczyszczeń do otoczenia, co wpływa pozytywnie na środowisko naturalne.
  3. Poszukujemy urządzeń jak najtańszych w eksploatacji. Prowadzi to do ekologicznych produktów wykorzystujących do ogrzewania odnawialne źródła energii (OZE), tj. systemy solarne czy pompy ciepła.
  4. Uczymy się efektywnie eksploatować naszą instalację centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)

Struktura zużycia energii w gospodarstwach domowych w Polsce wygląda następująco:

 dlaczego warto oszczędzać na ogrzewaniu

Zważywszy na to, iż rachunki związane z ogrzewaniem w cyklu całorocznym stanowią ok. 70% wszystkich rachunków -> jest o co walczyć! Zamierzam na tym blogu pokierować Cię krok po kroku jakie urządzenie najlepiej wybrać w Twoim przypadku, jakie wiążą się z tym koszty zakupowe i użytkowe. Skupiając się na kwestii eksploatacji podpowiem -> jak grzać, żeby nie przepłacać.

Dziękuję za Twój czas i zapraszam do dalszej lektury kolejnych wpisów J. Jeżeli interesujesz się tematyką efektywnego ogrzewania za pomocą różnych źródeł energii lub masz jakieś uwagi proszę o Twój komentarz.

Serdecznie pozdrawiam

Kamil Czajkowski.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Magda pisze:

    No proszę. Autor plus 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.